Wokalista Adrian

Potrzebujesz profesjonalnego wokalistę na wesele? Właśnie znalazłeś. Adrian, który interesuje się muzyką od dzieciństwa i jest wychwalany przez wszystkie pary młode, chętnie zaśpiewa na Waszej uroczystości ślubnej. Przeczytajcie jego wypowiedzi:

„Dzień dobry. Jestem wokalistą w Zespole Muzycznym Sekret oraz gram na instrumentach klawiszowych w naszej orkiestrze weselnej. Z całą pewnością swoim muzycznym utalentowaniem potrafię stworzyć super klimat na każdej imprezie.”

Bolek I Lolek

Góraleczka

Mówiłaś kocham

Nie warto kochać

Nimfa z czarnego stawu

Amigo

Pozostałe utwory w moim wykonaniu znajdziesz na moim kanale YouTube tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCtqb7f7gdM7WvVNatBP2dtg

Krótka historia muzyki disco polo w Polsce.

Wszystko zaczęło się w latach 80 XX wieku.

Nie ma dziś w Polsce takiego 40-latka, który by nie znał Shazzy, młodsi widzowie oczywiście dostęp do tej najstarszej muzyki tego gatunku mają np. na kanałach You Tube. Dzisiejsze disco polo nosiło wtedy nazwę muzyki chodnikowej albo podwórkowej. Muzyka ta była, oraz jest do dziś grana na weselach oraz zabawach. jest to rodzaj muzyki tanecznej. Słowa piosenek zazwyczaj są tematem wakacji, miłości, również tej nieszczęśliwej, seksu oraz oraz żartu i ironii.

Disco polo jest polskim rodzajem muzyki dyskotekowej. Pomysł częściowo zaczerpnięto z rodzajów muzyki Italo Disco oraz muzyki rosyjskiej, białoruskiej oraz ukraińskiej. Przetłumaczono na j. polski m.in teksty piosenek rosyjskich Białe Róże, Żółte Tulipany, Kasiu, Katarzyno. Gatunek wzorował się również na muzyce z lat 70XX wieku, zespołów Polskie Orły, Mały Władzio, Biało – Czerwoni. Na tych zespołach wzorowała się wtedy muzyka grana na weselach. Początkowo, większość artystów tego gatunku muzyki pochodziło z Białegostoku oraz głównie z obecnego województwa podlaskiego.

Telewizyjna inauguracja muzyki chodnikowej miała miejsce w telewizji Polsat w programie pt. Disco Relax w 1994 roku oraz w programie Disco Polo Live w 1996 roku. Popularność tego gatunku muzyki znacznie spadła pod koniec lat 90 XX wieku. Program Disco Relax zniknął z anteny Polsatu w 2002 roku. Znanymi oraz najczęściej słuchanymi artystami tego gatunku byli i są do dzisiaj m.in.

  • Zenek Martyniuk
  • Andre
  • Bayer Full
  • Boys
  • Fanatic
  • Akcent
  • Maxim
  • Masters
  • After Party

i wielu innych wykonawców. Muzyka jest wykorzystywana wciąż na weselach, festynach oraz zabawach wiejskich. Zespół Muzyczny Sekret gra i śpiewa muzykę Disco Polo

Czteroosobowy lub dwuosobowy zespół muzyczny z Grudziądza, muzyka na Waszym weselu 100% na żywo.

%d bloggers like this: